niedziela, 17 czerwca 2012

Lato

I do Nesny przyszło lato. Moze nie tropikalne, i może tylko na chwile, ale my się cieszymy i tak!
Z tej okazji dziś dwie ostatnio ukończone rzeczy. Jedna jak najbardziej letnia, druga w zasadzie bardziej zimowa, ale będzie na zaś!

Po pierwsze został zmontowany plac zabaw. Kupiony pod Toruniem w firmie Magiczna Tecza Przejechał z nami 1600km i został zmontowany u nas w ogródku! Brawo dla dzielnego taty i wujka!

Druga rzecz to Mariusgenser dla Mika. Z wzoru z zeszytu Sandnesgarn , z ich wełny Smart. Tradycyjny norweski wzor, w kolorach flagi. Mozna go jednak wydziergać w różnych kolorach. Według mnie jednak tradycyjne zestawienie wygląda najładniej. A oto jak się prezentuje na Miku:
środa, 6 czerwca 2012

Wełniaki

Udało się! Nareszcie dobrnęłam do końca. Po trzech miesiącach od rozpoczęcia. Z czego ostatni miesiąc ubranka leżały i czekały na montaż! 
Wniosek taki, ze przez najbliższe kilka lat nie zamierzam robić już swetrów w częściach! Teraz tylko okrągłe druty i reglanowe swetry!


Wełniaki są robione z wzoru z norweskiego tygodnika (allers). Wełna z DROPSa,  BabyAlpaca Silk
Mięciutka, milutka wełna z alpaki z domieszka jedwabiu.Korzystając z okazji informuje, ze garnstudio ma teraz stronę tez po polsku. Na razie tylko ok 250 wzorow, ale i tak polecam zajrzeć!niedziela, 3 czerwca 2012

Ida Maria- Quite nice people

Ida Maria to norweska piosenkarka rockowa. Wychowywała się w Nesnie, także tutejsi mieszkańcy są z niej niesamowicie dumni. A i sama Ida Maria nie zapomina skąd pochodzi i promuje Nesne. Choćby skacząc na scenie w Nesna lobber:


zdj. ranablad.no


Tutaj teledysk do "Quite nice people", kręcony w Nesnie: